» Jaki uchwyt do telewizora?

Kontakt

 • LOBO-TECHNIK
  62-095 Murowana Goślina Przebędowo
  ul. Szklarska 4a
  NIP: 777-184-11-90
 • E-mail:sekretariat@lobo-technik.pl
 • Telefon+48 61 667 51 27 w 1
  +48 61 667 59 90
  +48 502 313 588 sekretariat
 • Godziny działania sklepuBiuro czynne od 8-15

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jaki uchwyt do telewizora?

Korzystnie i funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń

Urządzanie domu jest bardzo czasochłonne, szczególnie jeśli musimy wykonać wszystkie prace od podstaw. Każdego dnia stajemy przed wyborem mebli, sprzętów i zastanawiamy się, jak funkcjonalnie ustawić wszystkie elementy w danym pomieszczeniu.

Dużym wyzwaniem okazuje się również ustawienie telewizora tak, by było ono funkcjonalne, ale jednocześnie nie wpływało znacząco na całościowe zagospodarowanie przestrzeni według indywidualnych oczekiwań. Ponadto, telewizor powinien być widoczny dla każdego domownika z dowolnego miejsca w pokoju.

 

Przeczytaj artykuł i odpowiedz sobie na pytanie: jaki uchwyt do telewizora najlepiej sprawdzi się w moim domu?

Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie obejmują m.in. bezpieczny montaż odbiornika na ścianie lub suficie. Jaki uchwyt do telewizora wybrać, by był on właściwym rozwiązaniem?

Telewizor ustawiony na komodzie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli pomieszczenie jest małe, a nasz odbiornik ma duże wymiary. Montaż telewizora zależy więc od indywidualnych potrzeb ale również od możliwości aranżacji. Ważny jest również styl naszego mieszkania.

W pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym nie każdemu spodoba się nowoczesna konstrukcja z telewizorem na ścianie, jednakże w modernistycznej aranżacji będzie prezentowała się imponująco. Najważniejsze pytanie to jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Każdy odbiornik telewizyjny jest różny, dlatego na wybór właściwego do niego sposobu mocowania wpływają indywidualne parametry, W tej kwestii najlepiej skorzystać z porady profesjonalisty w sklepie z tego typu akcesoriami, który dobierze najwłaściwszy sposób montażu odbiornika do jego rodzaju oraz naszych potrzeb.

 

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Wybór mocowania określa otwór śrub montażowych, który jest umieszczony na tylnym panelu każdego telewizora. Większość nowoczesnych odbiorników posiada taką możliwość, jednakże, zanim sfinalizujemy transakcje zakupu, warto upewnić się, że nasz telewizor ma możliwość zamontowania uchwytu. Podane wymiary będą dotyczyć rozstawu pomiędzy górnym a dolnym otworem (pierwsza liczba) i pomiędzy pierwszym i ostatnim otworem w tym samym rzędzie (druga liczba).

Można również wykorzystać tabelę standardów według VESA, gdzie rozstaw otworów mocujących określany jest na podstawie rozmiaru ekranu oraz wagi telewizora. Najczęściej pojawiają się: VESA 200 × 200, VESA 300 × 300, VESA 400 × 400. W przypadku, gdy jest niedostępna, istnieje możliwość wykonania samodzielnych pomiarów lub zakupu uchwytu uniwersalnego.

Waga telewizora to niezwykle istotny element podczas stawiania sobie zasadniczego pytania, jaki uchwyt do telewizora wybrać. Producent odbiornika powinien podać jego wagę na opakowaniu lub w dokumentacji, na przykład w instrukcji obsługi. Co ważne, w przypadku ustalania wagi nie należy brać pod uwagę podstawy telewizora, która podczas montażu na ścianie lub suficie jest zbędna. Musi być on niższa od maksymalnego udźwigu uchwytu.

Waga telewizora umożliwi dobór odpowiedniego uchwytu dopasowanego do jego ciężaru. Ponadto istotny jest również kąt nachylenia, który powinien być ustawiony w sposób optymalny, a ekran widoczny z różnych miejsc w naszym pokoju.

 

Ścienny czy sufitowy?

O ile montaż i wybór właściwego uchwytu nie powinien stanowić większego problemu, o tyle wybór właściwego rozwiązania może stanowić istotny problem. Wybór uchwytu jest uzależniony od indywidualnych preferencji. W przypadku małego pomieszczenia, mieszkania na poddaszu oraz pokoju dziecka warto rozważyć sufitowy uchwyt, dzięki czemu telewizor nie zajmuje cennej przestrzeni. W przypadku dużych pomieszczeń, niezwykle nowocześnie prezentować się będzie telewizor zamontowany na ścianie.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl